top of page

Studnie głębinowe

Wiercenie studni głębinowych Łódź — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nie bez powodu w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się studnia głębinowa — łódzkie z kolei okazuje się województwem, w którym takie rozwiązanie znalazło już wielu zwolenników. Wynika to z faktu, że studnie głębinowe stają się godnym uwagi pomysłem dla osób, którym zależy na skutecznym zmniejszeniu comiesięcznych rachunków oraz na większej niezależności. Z tego też powodu z wierceniem studni głębinowych w Łodzi możemy się spotkać nie tylko w przypadku gospodarstw domowych, ale także rolniczych lub przemysłowych. Warto przy tym wspomnieć, że w większości przypadków budowa studni głębinowej nie wymaga licznych formalności i długiego oczekiwania na decyzję. Dlatego w naszej firmie glebinowe.pl zapewniamy sprawne wiercenie studni, które wyróżniają się starannym wykonaniem oraz wykorzystaniem wytrzymałych materiałów.

Studnia głębinowa łódzkie — najważniejsze zalety takiego rozwiązania

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku takiej inwestycji jak wiercenie studni głębinowych Łódź jest miastem, w którym coraz więcej mieszkańców korzysta z własnego poboru wody. Warto przy tym dodać, że powodem okazują się nie tylko znacznie mniejsze rachunki, ale także czystsza woda. Bardzo często bowiem studnie głębinowe pozwalają na wydobywanie czystszej wody niż ta, którą pobieramy z wodociągów lub ze studni tradycyjnych, czyli takich, które nie korzystają z podziemnych zbiorników. Oprócz tego, decydując się na własną studnię głębinową, nie musimy obawiać się niezapowiedzianych przerw w dostawie wody czy częstych awarii — odpowiednio wykonana studnia wyróżnia się sprawnym i niezawodnym działaniem przez bardzo długi czas. 

Koszt studni głębinowej a tradycyjnej i budowa przyłącza — co bardziej się opłaca?

Budowa studni głębinowej często okazuje się bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż tradycyjna studnia czy przyłącze do lokalnej sieci wodociągowej — szczególnie wtedy, kiedy nasza działka jest nieco oddalona od głównej drogi i pozostałych domów, a nam zależy na czystej wodzie. Z tego też powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji co do inwestycji w studnię wiele osób korzysta z Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego oraz z opinii wykonawcy tego typu przyłączy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że z własnego poboru wody niezwykle często korzystają rolnicy i przedsiębiorcy. Dzieje się tak, ponieważ ilość wody zużywanej w rolnictwie czy przemyśle niekiedy jest bardzo duża, a rachunki mogą generować wysokie koszty utrzymania. 

Dlatego też inwestycja w studnie głębinowe szybko się zwraca. W glebinowe.pl  korzystamy z nowoczesnych sprzętów, które pozwalają na stworzenie odwiertów o głębokości ponad 200 m. To sprawia, że jeśli chodzi o taki projekt jak studnia głębinowa Sieradz oraz okoliczne miasta i całe województwo łódzkie to miejsca, w których rolnicy oraz przedsiębiorcy chętnie korzystają z naszych usług. Warto również wspomnieć, że zapewniamy różne średnice rur, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniej wydajności. To sprawia, że z naszej oferty zadowolone będą zarówno osoby, które chcą zainwestować w studnię na własny użytek, jak i większe przedsiębiorstwa czy gospodarstwa rolnicze. Ponadto zastosowane rury i filtry pozwalają uzyskać wodę zdatną do spożycia. Dlatego jeśli chodzi o koszt studni głębinowej a tradycyjnej, korzyści płynące ze studni głębinowych dla wielu osób okazują się warte swojej ceny.

Budowa studni — pozwolenie czy zgłoszenie? Czyli wszystko, co warto wiedzieć o niezbędnych formalnościach

W przypadku takiej inwestycji jak budowa studni pozwolenie czy zgłoszenie nie zawsze jest wymagane. Kiedy ze studni chcemy korzystać na własny użytek i gdy nie przekracza ona głębokości 30 m oraz wydajności wynoszącej nie więcej niż 5 m3 na dobę, nie musimy martwić się o uzyskanie stosownego pozwolenia. Dlatego też w przypadku takiej budowy jak studnia głębinowa Sieradz oraz okoliczne miasta to miejsca, w których wiele osób korzysta z własnego poboru wody, uwzględniając jedynie w projekcie wszystkie wymagania prawne dla studni. Dzięki temu, że w naszej firmie mamy duże doświadczenie dotyczące tego typu inwestycji, wiemy, jak wykonać studnię, aby uniknąć przedłużającego się załatwiania formalności.

Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli chodzi o taką budowę jak studnia głębinowa, pozwolenie wodnoprawne jest konieczne w przypadku większych przedsiębiorstw i większego wydobycia wody. Mimo to niektórzy przedsiębiorcy decydują się na budowę bez stosownych dokumentów, narażając się jednocześnie na dotkliwe kary. Dlatego też w przypadku takiego wydatku jak studnia głębinowa pozwolenie, które nie kosztuje wiele, okazuje się bezpieczniejszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Ponadto dzięki temu, że na wiercenie możemy zdecydować się o dowolnej porze roku, o ile temperatura przekracza 5 °C, nie musimy martwić się o zbyt duże opóźnienia spowodowane czekaniem na decyzję.

WIERCENIE_STUDNI_4-min.png
WIERCENIE_STUDNI_2-min.png
1.jpg
WIERCENIE_STUDNI_3-min.png
WIERCENIE_STUDNI-min.png
bottom of page